Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till våra förvaltare och vår kundtjänst. Du finner också kontaktuppgifter att nyttja vid allvarliga olyckor och kriser i våra fastigheter.

Kontakta vår kundtjänst

Vår kundtjänst hanterar felanmälningar och driftfrågor på Huddinge sjukhusområde. Här kan du som arbetar på Huddinge sjukhusområde felanmäla via webben.

Vi som arbetar på kundtjänst tar emot dina ärenden dygnet runt.

Telefon: 08-123 172 00
E-post: kundtjanst.locum@sll.se

Vid akuta ärenden, ring alltid in din anmälan.

Locums fastighetsförvaltare

Locums fastighetsförvaltare har i uppdrag att förvalta fastigheten och vara hyresgästernas kontaktperson vad det gäller planering och utveckling.

Ansvarig fastighetsförvaltare ser även till att dokumentera förändringarna som genomförts för att undvika framtida överraskningar vid exempelvis ombyggnationer. Här nedan hittar du kontaktuppgifter till våra fastighetsförvaltare på Huddinge sjukhusområde:

Förvaltningsområdeschef 
Per Högdahl
per.hogdahl@sll.se
08-12317345

Fastighetsförvaltare
Jonas Olsson
Byggnad M1-M4, S1-S4, G, G1
jonas.k.olsson@sll.se
08-12317087

Fastighetsförvaltare
Anna Thorslund
Byggnad I1-I7, R2, F2
anna.thorslund@sll.se
08-12317141

Fastighetsförvaltare
Fredrik Roos
Byggnad  C1-C2, A1, M0
fredrik.k.roos@sll.se 

Fastighetsförvaltare
Diana Elsherbiny
Byggnad B1-B4, K1-K4, O1-O4, E
diana.elsherbiny@sll.se  
08-12317038

Teknikförvaltare
Mikael Bergman
mikael.bergman@sll.se 
08-12317107

Teknikförvaltare
Patrik Brolin
patrik.brolin@sll.se
08-12317066

Driftkontroller
Mickael Andersson
mickael.b.andersson@sll.se
08-123 174 51

Driftcontroller
Dan Sundén
dan.sunden@sll.se
08-12317063

Parkering

Här hittar du parkeringskartor. Har du frågor om parkering på Huddinge sjukhusområde, kontakta parkering.huddinge.locum@sll.se.

 

Kontakt vid allvarliga olyckor och kriser

Till Locums beredskapsfunktion

 

Locums lokalkontor på Karolinska Universitetssjukhuset

Karolinska Universitetssjukhuset - Byggnad M95
Vårdarvägen 1 141 52 Huddinge.

 

Sjukhusets telefonväxel

Telefon: 08-585 800 00