Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till våra förvaltare och vår kundtjänst. Du finner också kontaktuppgifter att nyttja vid allvarliga olyckor och kriser i våra fastigheter.

Kontakta Locums kundtjänst 

Locums kundtjänst hanterar felanmälningar och driftfrågor på Huddinge sjukhusområde. Här kan du som arbetar på Huddinge sjukhusområde felanmäla via webben.

Vi som arbetar på Locums kundtjänst tar emot dina ärenden dygnet runt.

Varmt välkommen att kontakta oss:

Telefon: 08–123 172 00 (dygnet runt)
E-post: kundtjanst.locum@sll.se
Vi besvarar e-post under helgfria vardagar mellan kl.07.00–16.30.
Vid akuta ärenden, ring alltid in din anmälan.



Locums fastighetsförvaltare

Locums fastighetsförvaltare har i uppdrag att förvalta fastigheten och vara hyresgästernas kontaktperson vad det gäller planering och utveckling.

Ansvarig fastighetsförvaltare ser även till att dokumentera förändringarna som genomförts för att undvika framtida överraskningar vid exempelvis ombyggnationer. Här nedan hittar du kontaktuppgifter till våra fastighetsförvaltare på Huddinge sjukhusområde:

Förvaltningsområdeschef 
Per Högdahl
per.hogdahl@sll.se
08-123 173 45
 

Fastighetsförvaltare
Ann-Charlotte Danielsen
Byggnad E, M, S, Mark
ann-charlotte.
danielsen@sll.se

08-123 172 40

 

Fastighetsförvaltare
Anna Thorslund
Byggnad B, K, O
anna.thorslund@sll.se
08-123 171 41
         

Fastighetsförvaltare
Erik Josefsson
Byggnad C, G
erik.josefsson@sll.se
08-123 173 01

  Fastighetsförvaltare
Johan Zibell
Byggnad F, R, I 
johan.zibell@sll.se  
08-123 170 32
  Teknikförvaltare
Mikael Bergman
mikael.bergman@sll.se 
08-123 171 07
         
Teknikförvaltare
Patrik Brolin
patrik.brolin@sll.se
08-123 170 66
  Driftcontroller
Dan Sundén
dan.sunden@sll.se
08-123 170 63
  Driftcontroller
Mickael Andersson
mickael.b.andersson@sll.se
08-123 174 51
         
         
         

 

Parkering

Här hittar du en parkeringskarta. Har du frågor om parkering på Huddinge sjukhusområde, kontakta locum@apcoa.se.

Kontakt vid allvarliga olyckor och kriser

Till Locums beredskapsfunktion

Locums lokalkontor på Karolinska Universitetssjukhuset

Karolinska Universitetssjukhuset - Byggnad M95
Vårdarvägen 1 141 52 Huddinge.

Sjukhusets telefonväxel

Telefon: 08-585 800 00