Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till våra förvaltare och vår kundtjänst. Du finner också kontaktuppgifter att nyttja vid allvarliga olyckor och kriser i våra fastigheter.

Kontakta Locums kundtjänst 

Locums kundtjänst hanterar felanmälningar och driftfrågor på Dalens sjukhus. Här kan du som arbetar på Dalens sjukhus felanmäla via webben.

Vi som arbetar på Locums kundtjänst tar emot dina ärenden dygnet runt.

Varmt välkommen att kontakta oss:

Telefon: 08–123 172 00
E-post: kundtjanst.locum@sll.se
Vi besvarar e-post under helgfria vardagar mellan kl.07.00–17.00.
Vid akuta ärenden, ring alltid in din anmälan.



Locums fastighetsförvaltare

Locums fastighetsförvaltare har i uppdrag att förvalta fastigheten och vara hyresgästernas kontaktperson vad det gäller planering och utveckling.

Vilka är vi som förvaltar Huddinge sjukhusområde? Ladda ned foldern här.

Ansvarig fastighetsförvaltare ser även till att dokumentera förändringarna som genomförts för att undvika framtida överraskningar vid exempelvis ombyggnationer. Här nedan hittar du kontaktuppgifter till våra fastighetsförvaltare på Huddinge sjukhusområde:

Förvaltningsområdeschef 
Per Högdahl
per.hogdahl@sll.se
08-123 173 45
 

Fastighetsförvaltare
Jonas Olsson
Byggnad M1-M4, S1-S4, G, G1
jonas.k.olsson@sll.se
08-123 170 87

 

Fastighetsförvaltare
Diana Elsherbiny
Byggnad B1-B4, K1-K4, 
O1-O4, E
diana.elsherbiny@sll.se  
08-123 170 38
         
Fastighetsförvaltare
Anna Thorslund
Byggnad I1-I7, R2, F2
anna.thorslund@sll.se
08-123 171 41
  Fastighetsförvaltare
Rebecca Fors
Byggnad C1, C2
rebecca.fors@sll.se  
072-468 98 76
  Fastighetsförvaltare
Fredrik Roos
Byggnad C1-C2, A1, M0
fredrik.k.roos@sll.se 
         
Teknikförvaltare
Mikael Bergman
mikael.bergman@sll.se 
08-123 171 07
  Teknikförvaltare
Patrik Brolin
patrik.brolin@sll.se
08-123 170 66
   
         
Driftcontroller
Mickael Andersson
mickael.b.andersson@sll.se
08-123 174 51
  Driftcontroller
Dan Sundén
dan.sunden@sll.se
08-123 170 63
   
         

 

Parkering

Här hittar du parkeringskartor. Har du frågor om parkering på Huddinge sjukhusområde, kontakta parkering.huddinge.locum@sll.se.

Kontakt vid allvarliga olyckor och kriser

Till Locums beredskapsfunktion

Locums lokalkontor på Karolinska Universitetssjukhuset

Karolinska Universitetssjukhuset - Byggnad M95
Vårdarvägen 1 141 52 Huddinge.

Sjukhusets telefonväxel

Telefon: 08-585 800 00